Putin i Poroszenko spotkają się znów w czwartek?

Data: 2014-08-26Niezależne od siebie źródła dyplomatyczne po stronie rosyjskiej i ukraińskiej potwierdzają nieoficjalnie informację o tym, że do kolejnych rozmów między prezydentami Ukrainy i Rosji może dojść jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj Petro Poroszenko i Władimir Putin spotkali się w Mińsku, przy okazji szczytu Ukraina - UE - Unia Celna.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że do kolejnego spotkania ma dojść w czwartek, znów na neutralnym terenie. 28 sierpnia Petro Poroszenko i Władimir Putin wybierają się bowiem do Ankary. W stolicy Turcji miałoby dojść do dwóch rund rozmów. Dwustronnej z udziałem Poroszenki i Putina oraz trójstronnej z udziałem dodatkowo prezydenta Turcji Recepa Tayipa Erdogana.

W czwartek w Ankarze ma się odbyć inauguracja prezydentury Erdogana. Na ceremonię zaproszono przywódców szeregu państw, w tym Ukrainy i Rosji. Zwolennikiem spotkania Putina i Poroszenki jest podobno Erdogan. Miał do tego zachęcać Putina w telefonicznej rozmowie 23 sierpnia.

We wtorek doszło do pierwszego od czerwca spotkania prezydentów Rosji i Ukrainy. Okazją jest szczyt Ukraina - UE - Unia Celna w Mińsku.

Autor: //gak / Źródło: Ukraińska Prawda


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich LGD 'BUD-UJ RAZEM'