Aktualności

Dwa Tornada zderzyły się w powietrzu
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-08-19
Czterech włoskich wojskowych - dwóch pilotów i dwóch nawigatorów - zaginęło w rezultacie zderzenia dwóch maszyn Tornado nad regionem Marche w środkowych Włoszech - podały media, powołując się na siły powietrzne. Samoloty myśliwskie odbywały lot ćwiczebny.
Ukraina zarzuca Gazpromowi niechęć do kompromisu.
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-08-19
Minister energetyki Ukrainy Jurij Prodan zadeklarował we wtorek gotowość swego kraju do płacenia tymczasowej kompromisowej ceny za sprowadzany z Rosji gaz i zarzucił rosyjskiemu Gazpromowi niechęć do negocjowania w tej sprawie.
Kawa kwitnie za wcześnie, zbiory zagrożone. Ceny p
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-08-19
Rolnicy i naukowcy wykryli poważne uszkodzenia na brazylijskich plantacjach kawy po tegorocznej suszy. Z tego powodu przyszłoroczne zbiory arabiki mogą być najmniejsze w obecnej dekadzie.
Test czcionek
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-08-20
Coś tam coś tam Asdhf Asdfs pogrubione asdfasdf Większa czcionka Mniejsza czcionka Asddsa Asdasdasdsadsa asdf
Putin i Poroszenko spotkają się znów w czwartek?
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-08-26
Niezależne od siebie źródła dyplomatyczne po stronie rosyjskiej i ukraińskiej potwierdzają nieoficjalnie informację o tym, że do kolejnych rozmów między prezydentami Ukrainy i Rosji może dojść jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj Petro Poroszenko i Władimir Putin spotkali się w Mińsku, przy okazji szczytu Ukraina - UE - Unia Celna.
Ruch przy muzyce jest cały czas bardzo popularny.
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-09-26
Ruch przy muzyce jest cały czas bardzo popularny. Przykładem tego był kolejny już maraton aerobowy zorganizowany w naszej hali sportowej.
Akademia Inwestora
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-09-26
Akademia Inwestora, pomysł, który zrodził się z inicjatywy przybliżenia przedsiębiorcom nowej perspektywy finansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 oraz źródeł wiedzy niezbędnych do identyfikacji zasobów, selekcji danych, elementów oferty handlowej oraz przykładów dobrych praktyk na podstawie rynków wschodnich.
Przykłady dobrych praktych - Bartłomiej Reszka
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-09-26
Przykładem dobrych praktyk w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” są dwa wniosku zrealizowane przez Bartłomieja Reszkę – przedsiębiorcę z Gminy Ujazd. Środki na ich realizację zostały pozyskane za pośrednictwem LGD „BUD-UJ RAZEM”.
Gmina Ujazd na Dożynkach Prezydenckich
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-09-26
Po raz pierwszy na Dożynkach Prezydenckich w Spale stanął w tym roku namiot Gminy Ujazd.
„Odnowa i rozwój wsi”…
Kategoria: Aktualności Dodane: 2014-09-26
Trwa realizacja projektu pn. „ Rozbudowa i przebudowa Domu Kultury w Będkowie wraz z zakupem wyposażenia” w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR), realizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Bud-Uj Razem” na podstawie zawartej umowy pomiędzy Samorządem Województwa Łódzkiego a Gminą Będków.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich LGD 'BUD-UJ RAZEM'